info@bewsoft.com 0541 291 29 11


Hosting, tam Türkçe karşılık olarak barındırma anlamına gelen bir kelimedir. Türkçe anlamından da anlaşılacağı üzere hosting bir veriyi herhangi bir yerde barındırmak anlamına gelmektedir.

Kendinize ait bir internet sitesi kurmak istediğinizde öncelikle bir domain (alan adı) sahibi olmanız ve bu alan adı üzerine web sitesi kurabilmek için de hosting hizmetine sahip olmanız gerekir. İnternet üzerinde iş yeriniz, şirketiniz ya da kişisel zevklerinizi, hobilerinizi yayınlayabilmeniz için ihtiyacınız olan temel iki şey domain ve hosting hizmetidir.

Hosting hizmeti, yüksek internet hızına sahip bilgisayarlar üzerinden sağlanır. Ancak bu bilgisayarlar yüksek işlemci gücüne ve kaynaklara sahip endüstriyel bilgisayarlardır. Sunucu olarak adlandırılan bu bilgisayarlar, evlerde kullandıklarımızın aksine 7 gün 24 saat çalışma esasına göre üretilirler. Sunucular aylarca hatta yıllarca kapanmadan ve arıza yapmadan çalışabilecek kapasitede üretilirler. Bu güçlü sunucular sayesinde hosting hizmeti yüksek uptime oranı ile sağlanır ve internet siteleri hemen hemen 7 gün 24 saat ulaşılabilir olurlar.

Hosting hizmetini kısaca tabir edecek olursak, internet sitenize ait verileri saklayan ve ziyaretçilerinizin her an ulaşmasını sağlayan, sunucular üzerinden yüksek hızda yayın yapan hizmete web hosting denir.

Web hosting, sunucularda kurulan alt yapı itibari ile Windows Hosting ve Linux Hosting olarak iki şekilde sunulmaktadır. Windows hosting üzerinde, windows tabanlı sunucularda çalışan yazılımlar çalışırken, Linux hosting üzerinde ise Unix sistemlerde çalışan yazılımlar çalışmaktadır. Firmamız sadece Linux hosting olarak cPanel alt yapısı ile hizmet sağlamaktadır.

Firmamızın sağladığı hosting hizmeti ve paketleri için lütfen iletişime geçin.